Joensuun Vesi yhteystiedot

Yhteystiedot alasivun pääkuva

Joensuun Vesi yhteystiedot

Innehållspresentatör

Asiakaspalvelu

Asiakaspalvelu 013 337 3550 joensuunvesi@joensuu.fi
Vesimittarilukeman ilmoittaminen Arkisin 8.30–11 013 337 3577
Päivystys 013 337 3599

Hallinto

Juha Lemmetyinen Johtaja 044 576 7223 juha.lemmetyinen@joensuu.fi
Sanna Pihlapuro Talouspäällikkö 050 310 9738 sanna.pihlapuro@joensuu.fi

Jäteveden käsittely

Pasi Kakkonen Käyttöpäällikkö 050 562 6870 pasi.kakkonen@joensuu.fi
Riitta Paganus Käyttömestari 050 412 2610 riitta.paganus@joensuu.fi

Liittyminen

Liittyminen verkostoon joensuunvesi.liittyminen@joensuu.fi
Emmi Mäki-Petäjä Kehitysinsinööri 050 512 5392 emmi.maki-petaja@joensuu.fi
Sanna Sorjonen Toimistoinsinööri 050 310 5056 sanna.sorjonen@joensuu.fi

Työtilaukset

Janne Pakarinen Työpäällikkö 0500 185 671 janne.pakarinen@joensuu.fi
Hannu Kukkonen Kunnossapitoinsinööri 050 441 6289 hannu.kukkonen@joensuu.fi

Vedentuotanto

Sami Nygren Tuotantopäällikkö 050 376 8814 sami.nygren@joensuu.fi
Anne Savolainen Vesihuoltoinsinööri, veden laatu ja pohjavesiasiat 050 514 1905 anne.savolainen@joensuu.fi

Verkostot

Janne Pakarinen Työpäällikkö 0500 185 671 janne.pakarinen@joensuu.fi

Verkostotiedot

Satu Turtiainen Tekninen sihteeri 050 310 5057 satu.turtiainen@joensuu.fi